Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Погібельна Ю.О.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Погібельна Ю.О. 
Вплив різних рівнів селену на ембріогенез курчат, продуктивність та обмін речовин у ремонтного молодняку і курей-несучок: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Ю.О. Погібельна ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2005. — 22 с.: рис. — укp.

Наведено результати науково-господарських досліджень ефективності передінкубаційної обробки яєць селенітом натрію, а також впливу різних рівнів селену (0,2; 0,3; 0,4 і 0,5 мг/кг комбікорму) на продуктивність і обмін речовин у ремонтного молодняку і курей-несучок. Установлено, что передінкубаційна обробка яєць 0,01 %-им розчином селеніту натрію сприяє підвищеному вмісту цього елемента в компонентах яйця (білку, жовтку та шкарлупі), внаслідок чого у жовтку збільшується концентрація вітаміну E та каротиноїдів, а також зменшуються відходи інкубації та зростають виводимість яєць (на 7,2 %) - і виведення курчат (на 9,7 %). Визначено оптимальну дозу селену в комбікормі для ремонтного молодняку і курей-несучок, яка становить 0,3 мг/кг. Доведено, що забезпечення в комбікормі цієї дози сприяє підвищенню середньодобового приросту курчат та молодняку на 12,6 %. За результатами дослідження з'ясовано, що згодовування курям-несучкам комбікорму з вмістом селену 0,3 мг/кг зумовило підвищення несучості на 10,5 % та маси яйця - на 6,2 %. Відзначено, що яйця курей дослідженої групи відрізнялись від контрольної більшою масою білка (на 9,9 %) і жовтка (на 20,0 %), концентрація селену у білку зростала у 2,08 рази, а у жовтку - у 2,3 рази. Показано, що застосування селену в раціоні курей-несучок сприяє покращанню інкубаційних якостей яєць, завдяки чому виводимість їх у дослідній групі становила 97,2 %, у контрольній - 90,2 %, а виведення курчат - відповідно 90,7 % та 79,1 %. Виявлено позитивний вплив підвищеної дози селену на перетравність поживних речовин, баланс кальцію, фосфору, селену та зростання вмісту у крові ремонтного молодняку і курей-несучок гемоглобіну, загального білка, gamma-глобулінів, кальцію, фосфору, сірки, селену та вітаміну E. Визначено економічну доцільність застосування селеніту натрію для обробки яєць перед інкубацією та забезпечення оптимального рівня селену в раціоні курей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.232 + П682-23 +
Шифр НБУВ: РА335099

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського